Wigilia 2016

Dnia 22.12.2016r. w naszej szkole odbył się międzyklasowy „Konkurs kolęd” , który poprzedzało wcześniejsze losowanie tytułów kolęd, które klasy miały przygotować. Nie wszystkie występy były idealne, ale w każdy z nich było włożone mnóstwo starań. W konkursie jednak należy wybrać zwycięzców. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i namyśle jury w składzie: p. Beata Siemek Gawlik, p. Ewa Januś oraz p. Joanna Gurbowicz dokonało wyboru. Wyróżnienie trafiło do klasy 2b, która zachwyciła nas wykonaniem kolędy „Mędrcy świata”. W śpiew włączyła się cała klasa wraz z wychowawcą. Natalka, Emilka oraz p. Zbigniew Bogusz grając na gitarach, stworzyli wspaniały podkład, a pozostali uczniowie śpiewali. Było to niezwykłe wykonanie. Po wyróżnieniu przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców. Trzecie miejsce zajęła klasa 2c, która wykonała kolędę „ Mizerna cicha ’’, a ich śpiewaniu towarzyszyła Sabina, grająca na akordeonie. Nagroda za drugie miejsce trafiła do klasy 3b, która zauroczyła nas już samym wyglądem, gdyż dziewczyny były niezwykle przebrane. Wykonali kolędę „Przybieżeli do Betlejem’’, która zdawała się nie mieć końca, ponieważ uczniowie przygotowali zaskakującą liczbę zwrotek. Zwycięzcami zostali uczniowie klasy 1b, którzy zaśpiewali kolędę „Do szopy, hej pasterze’’. Dominika oraz Laura zagrały na cztery ręce, Marta na wiolonczeli, a do takiego akompaniamentu doszło wspaniałe wykonanie. Gratulujemy zwycięzcom! Przed rozdaniem nagród, pozostając w świątecznym klimacie, do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele na czele z panem Dyrektorem. Aranżacjami kolęd zajął się p. Grzegorz Matuła. Na zakończenie zwycięzcy wykonali swoje popisowe utwory.