Pomoc dla Andrzeja - wyrazy wdzięczności

Uczniowie i Nauczyciele Gimnazjum im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK w Stróżach składają serdeczne podziękowania parafii Stróże, Wilczyska, Wojnarowa, Polna, Biała Niżna i Jankowa za możliwość przeprowadzenia 12 lipca, w niedzielę, zbiórki pieniężnej na rzecz ciężko chorego kolegi - ucznia naszego gimnazjum, Andrzeja Gryzły.
Jesteśmy wdzięczni nie tylko za życzliwe przyjęcie, ale przede wszystkim za niezwykłą, niecodzienną hojność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka. Kwota, którą udało nam się zebrać dzięki Państwa ofiarności, wielkoduszności, zdecydowanie przekroczyła nasze oczekiwania. Mówi się, że “kiedy człowiek pot­rze­buje­ be­zin­te­resow­nej po­mocy dru­giej oso­by, świat sta­je się bez­ludną wyspą” - w Stróżach, Wilczyskach, w Wojnarowej, Polnej, Białej Niżnej i Jankowej, świat NIE JEST bezludną wyspą - i za to jeszcze raz z serca dziękujemy!
Zebrane fundusze przekazaliśmy już rodzicom Andrzeja, by mogli rozpocząć kosztowną terapię w Austrii.
Andrzej ma 15 lat. Od maja 2013 roku walczy z nowotworem złośliwym. Przeszedł cykle chemioterapii, we wrześniu 2013 poddano go operacji wycięcia guza kości ramiennej z jednoczesnym wstawieniem endoprotezy rekonstrukcyjnej wydłużalnej lewego ramienia. Rok po rozpoczęciu leczenia przeprowadzone badania wykazały, że leczenie było skuteczne. Niestety, w sierpniu 2014 roku kolejne badania kontrolne ujawniły nowe zmiany na prawym płucu. Konieczna stała się znów chemioterapia, w późniejszym czasie kolejna operacja wycięcia zmian. Chłopiec nadal walczy z następnymi atakami choroby - w całej bezsilności i zwątpnieniu w skuteczność leczenia pojawiła się “maleńka iskierka nadziei na leczenie w Wiedniu”. Rodzinę chłopca nie stać na samodzielne finansowanie pobytu dziecka w placówce zagranicznej.
Andrzej zawsze mówił, że ma dwa marzenia: jednym z nich było wzięcie udziału w koncercie zespołu “Metallica - dzięki ludziom dobrej woli ono jest już zrealizowane. Zostało to drugie, ważniejsze: pokonać chorobę. ANDRZEJU, JESTEŚMY Z TOBĄ! WIEMY, ŻE DASZ RADĘ!
Pomocy nigdy za wiele - pieniądze można wpłacać na konto: Krystyna Gryzło 02 1910 1048 2944 3400 2041 0002 z dopiskiem darowizna dla Andrzeja.
“Człowiek tyle jest wart, ile może podarować drugiemu człowiekowi”