PRZYGOTOWANIA DO NADANIA SZKOLE IMIENIA
Grupa Rekonstrukcji Historycznej “POŁUDNIE”

Uroczystości nadania naszej szkole imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej nie mogłyby się odbyć bez przedstawicieli organizacji, której działalność skupia się na podtrzymaniu pamięci o polskich spadochroniarzach - mowa o Grupie Rekonstrukcji Historycznej “POŁUDNIE”.
“Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Południe” Polscy Spadochroniarze Wojskowi powstała w roku 2004 jako inicjatywa kilku osób zainteresowanych propagowaniem historii Polskich Wojsk Spadochronowych. Twórcami i członkami grupy są byli żołnierze wojsk powietrzno-desantowych, oddziałów rozpoznania i innych formacji, pasjonaci. Poprzez swoje hobby i posiadaną wiedzę przenoszą część historii w czasy współczesne. Dysponują oryginalnym sprzętem, który nie tylko można oglądać, ale także dotykać i przymierzać” Sprzęt ten będzie można zobaczyć i na naszej uroczystości - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni, bo pozwoli on stworzyć bardzo klimatyczną scenerię dla inscenizacji przygotowywanej przez rekonstruktorów, przybliżyć młodym ludziom specyfikę wojsk spadochronowych. Członkowie GRH POŁUDNIE są także kolekcjonerami wszelkich pamiątek związanych z wojskami powietrzno-desantowymi, w ich w zbiorach znajduje się wiele już dzisiaj unikatowych pozycji - część eksponatów będzie można zobaczyć na ekspozycji przygotowywanej również podczas uroczystości.