Majówki

Wspomnienia z Majówki Gimnazjalnej

Majówka, jak co roku odbyła się 17 maja (bez ,,zakłóceń’’). Pogoda choć najpierw wietrzna, znacznie się poprawiała i słońce wychyliło się zza chmur. Chociaż ta pogoda, to już chyba taka nasza tradycja. Wszelkie możliwe atrakcje pojawiły się na placu boju. Nasi prowadzący, czyli Edyta Kalamaszek i Darek Gruszka, z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie. Ciasto na gofry noszone wiadrami, sprzedawało się tak szybko, jak ciasta, zapiekanki, lody czy cieple napoje. Namiastkę ad renaliny i cząstkę hazardu dawały losy, które sprzedawałyśmy. Jedną z nagród, którą można było w ygrać był miś z papierosem w ustach, który jednak nie miał na celu propagowania tego nałogu - taki p rezent od sponsora! Na scenie pojawili się Mariolka, Maryla Rodowicz oraz jury z programu „Mam talent” w tym: Agnieszka Chylińska, Agustin Egurrola i Małgosia Foremniak. Mogliśmy również słuchać piosenek w w ykonaniu Justyny Gryboś, Joanny Jurek i Anety Pancerz, które występowały jako zespół „Fides”. Na nasze j Majówce nie zabrakło także występów w wykonaniu klasy 2b, która przygotowała kabarety: „Rozmowa kwali fikacyjna” i „Facebook dla dziadka”. Muzyczną część urozmaicili Irek Gruszka, który grał na akordeonie, k lasa 1a, śpiewając piosenki dla naszych mam i dorosłych oraz uczniowie z Florynki. Co więcej, przybyłe o soby mogły brać udział w konkursach i konkurencjach organizowanych prze naszych uczniów. Oprócz wymienio nych atrakcji, mogliśmy osłodzić sobie życie watą cukrową lub popcornem. Dzieci prawdziwą radość czerpały z dmuchanej zjeżdżalnia a my tęsknym okiem mierzyliśmy ich zjazdy, wracając myślami d o dawnych zdawałoby się czasów... Dodatkową atrakcją były przejażdżki na koniach ze stadniny oraz możliwość zdobycia nagrody w losowaniu. Wygraną stanowił zestaw klocków, piłka, toster, atlas historyczny, a główną nagrodą był rower. Szczęśliwcom, którzy rozlosowali te nagrody - gratulujemy!