Dyrektor

Gimnazjum w Stróżach nigdy nie funkcjonowałoby bez dyrektora, dlatego we wrześniu 1999 roku tę posadę objął pan Wiesław Szczepanek i swoje rządy sprawuje aż do dzisiejszego dnia. Nic dziwnego, skoro dostał tytuł magistra z chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył studia podyplomowe z informatyki, licencjackie z matematyki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz zarządzanie oświatą na PWSZ-cie w Nowym Sączu. Jak więc widzimy, ma za sobą wiele lat ciężkiego kucia (ciekawe jak to zrobił, skoro my nie potrafimy się przyłożyć do nauki w jednej szkole). Od początku istnienia Gimnazjum uczy chemii i choć teraz nie ma tych godzin za dużo, to jego kontakt z młodzieżą cały czas kwitnie. Jednak nie była to jego jedyna praca. Wcześniej 10 lat uczył głównie matematyki w szkole podstawowej w Binczarowej. Niemniej jednak, najlepiej czuje się w Stróżach. Nic dziwnego, ponieważ uczniowie bardzo angażują się w życie szkoły. Biorą udział w wielu projektach unijnych, które bardzo często przynoszą zysk. Pieniądze te, między innymi przeznaczane są na unowocześnienie naszej placówki. W salach lekcyjnych umieszczone są tablice interaktywne i komputery, z czego bardzo cieszy się pan dyrektor. Podczas naszego wywiadu dyro zdradził nam czym, zajmuje się w wolnym czasie. „Jeśli chodzi o wolny czas, robię różne rzeczy. Wyprowadzam psa, spaceruję (po Chełmie ;P), lubię sobie czasem pobiegać, takie krótkie trasy jak 10 km. Pojeździć na rowerze, czasem coś poczytać, posłuchać muzyki (stary, dobry rock) lub wyjść do ogrodu.”
Zatem widzimy, że nie każdy dyrektor to nudziarz, nasz z pewnością nie. Darzymy go wielkim szacunkiem i mamy nadzieje, że jest z nas dumny.

Aśka i Dosia