Akademie

Pamięć o nich nigdy nie zaginie – audycja z okazji 3 Maja

Dnia 30.04.br w naszej szkole z okazji Uroczystości Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się audycja radiowa, którą prowadzili uczniowie klasy 1b. W tym roku nie zebraliśmy się w hali sportowej, aby obejrzeć akademię, lecz zgromadzeni w klasach, pełni skupienia, wsłuchiwaliśmy się w słowa pierwszoklasistów. Uczniowie przypomnieli nam, jak wielkie znaczenia dla narodu Polskiego miał dzień 3 Maja 1791r., kiedy to w życie weszła ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dla nas, mieszkańców ziemi sądeckiej, to wydarzenie jest szczególnie ważne, gdyż jednym z marszałków Sejmu Czteroletniego, który podpisał się pod Konstytucją był starosta sądecki, Stanisław Małachowski. Wierzymy, że pamięć o tych wielkich ludziach będzie trwała jeszcze przez wiele wieków.