Akademie

Akademia z okazji 3 Maja

"Kiedy myślę Ojczyzna..."
Dnia 30. kwietnia odbyła się akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akademię przygotowała w ramach projektu klasa 1c wraz z panią Małgorzatą Martuszewską. Kilka dni wcześniej uczniowie rozdali wszystkim wychowawcom, nauczycielom i klasom własnoręcznie wykonane zaproszenia. W środę na 4. lekcji wszyscy zebrali się w hali, by wspólnie uczcić to święto oraz przypadające na ten sam dzień święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Okolicznościowa akademia, rozpoczęta śpiewem hymnu narodowego, przybliżyła nam losy Polaków podczas germanizacji i rusyfikacji, podczas powstań i rozbiorów Polski. Piękną prezentacją uczciliśmy pamięć Polaków, którzy zasłużyli się dla Ojczyzny. Druga część akademii była poświęcona naszemu rodakowi - papieżowi Janowi Pawłowi II, który w tym roku został wyniesiony na ołtarze. Uczniowie cytowali jego słowa, które wypowiadał podczas licznych pielgrzymek do kraju. Mamy nadzieje, że pamięć o najważniejszych Polakach, nigdy w nas nie zgaśnie.